Az Egyesült Királyság tele van titkokkal és legendákkal, melyek sokszor nem csak a turistákat, de magukat a briteket is nagy meglepetésként éri. Tudtad például, hogy Henrik és Vilmos herceg részt vettek a Csillagok háborúja forgatásán? Hallottál már arról, hogy mi a kapcsolat a brit királynő és Drakula gróf között? Tudod esetleg, hogy miért használja a brit katonaság Britney Spears egyik zeneszámát a kalózok ellen?
1. A Buckingham-palotát egy régi bordélyház helyére építették. Manapság a palotában több mint 700 szoba található, melyek közt van 19 nyilvános szoba, 52 királyi és vendégszoba, valamint 188 alkalmazotti szoba, 92 hivatali szoba és 78 fürdőszoba.
2. II. Erzsébet királynő Drakula gróf távoli rokona: a királynő nagymamája kapcsolatban állt a gróf egyik fiával.
3. Hivatalosan csak 2010-ben törölték el a rabszolgaságot az Egyesült Királyságban. Egészen eddig ugyanis nem volt olyan törvény, ami kriminalizálta volna a kötelező munkát.
4. Henrik és Vilmos herceg részt vettek a Csillagok háborúja forgatásán.
5. III. Henrik angol királynak volt egy házi jegesmedvéje, ami a Temze partján élt. Az állatot a norvég királyi családtól kapták ajándékba, és bár a tower környékén pórázon tartották, a Temzében kedvére úszkálhatott.
6. A londoni metrót eredetileg el akarták árasztani vízzel, hogy föld alatti hajózási útvonalat hozzanak létre. Végül azonban úgy döntöttek, hogy egy elektromos vasúti rendszert építenek, mely mind a mai napig létezik.
7. A madarak megváltoztatták a londoni időt: 1949-ben egy ekkora madárraj landolt a torony percmutatóján, hogy a súlyuk miatt 5 percet késni kezdett az ikonikus Big Ben óratorony órája.
8. Bírságot kaphatsz, ha vasárnap moziba mész: egy ma is hatályban lévő régi észak-ír törvény szerint vasárnap tilos moziba menni. 50 fontos pénzbírság jár a törvényszegőknek.
9. Még a helyiek sem tudják kimondani ennek a vidéki városnak a nevét.
Az 58 betűből álló Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch település az Egyesült Királyság leghosszabb nevű települése. A település Wales-ben található, és a neve lefordítva nagyjából annyit tesz: „A vörös barlangi St. Tysilio melletti sebes örvény közelében levő fehér mogyorófák völgyében fekvő Szűz Mária templom”.
10. Több indiai étterem található Londonban, mint a legtöbb indiai városban.
11. A Britney Spears dalokat a brit katonaság fegyverként használja a kalózok ellen: az „Oops, I did it again” és a „Baby one more time” című slágerekkel kergették el a kalózokat a kelet-afrikai partvidéktől.
12. Az Egyesült Királyságban fel lehet bérelni embereket, hogy jöjjenek el a temetésünkre, és sírjanak értünk. Egy óra sírás 45 fontba kerül.
13. A labdarúgást az angol gazdák találták ki. Egy régi legenda szerint a labdarúgást véletlenül találták fel az angolszász gazdák, amikor az ültetvényükön rugdosni kezdtek egy dán koponyát, hogy ezzel fejezzék ki a dánokkal szembeni ellenszenvüket. A játékot ekkor még „dán-fej rúgás”-nak hívták.
14. Londonban található egy aranyos “szendvics-harc” emlékmű, ami mögött valójában szomorú tragédia áll.
London legkisebb szobra a Philpot Lane épület bejáratánál található. Két egeret ábrázol, amint marakodnak egy sajt felett. A kis szobor mögötti történet azonban nagyon tragikus: az épület építése közben két munkás összeveszett egy szendvicsen, ám az állvány, amin álltak, nem bírta el a harcot, és összedőlt, a munkásokat a törmelék alá temetve. Egyikük sem élte túl, a szendvicset pedig később egy egér lopta el a törmelék alól.
15. Az angolok nem mossák el teljesen az edényeket. Egyszerűen mosogatószeres vízbe áztatják, majd a végén áttörlik őket.
„Amikor megláttam, hogy a brit barátom a mosogatószerben áztatott edényeket alapos mosás nélkül pakolja el a szekrénybe, megkérdeztem, hogy miért nem mossa el őket rendesen, hiszen így csupa vegyi anyagot fog enni. Erre a nő így válaszolt: „Anyám is egész életében ilyenekből evett, és én is. Még élünk, és egészségesek vagyunk, úgyhogy semmi bajod nem lesz tőle” – mesélte élményét az orosz YouTuber, Jenny Mamedova.
16. Külön csapok vannak a hideg és meleg víznek, nem véletlenül.
A két csappal felszerelt mosdók fő oka eredetileg a tiszta ivóvíz megőrzése volt. Az Egyesült Királyságban régen használatos régi gázbojlerek (ez a más országokra is igaz) hajlamosak voltak belül elrozsdásodni és emiatt beszennyezni az ivóvizet.
Így a garantáltan tiszta és iható minőségű víz kizárólag a hideg csapon keresztül volt elérhető, mivel az egyenesen a kutakból érkezett. Ez az oka annak, hogy sokszor még a mai napig is a tradícionális angol mosdó egy külön hideg és külön meleg csapból áll.