Annak ellenére, hogy a tudósok emberemlékezet óta tanulmányozzák a természetet és annak lakóit, a felfedezések sora még mindig nem ért véget. Sőt, a technika fejlődésével egyre több új érdekességet tudunk meg az állatokról, és egyúttal egyre érdekesebbé válik a minket körülvevő világ.
Cikkünkben most összegyűjtöttünk néhány meglepő érdekességet az állatvilágról, melyből megtudhatjátok többek közt, hogy néz ki a világ legnagyobb mókusa, vagy hogy miért láthatatlanok a narancssárga bundájú tigrisek a zöld fűben.
1. A gepárdok annyira hasonlítanak egymásra genetikailag, hogy tulajdonképpen egymás klónjai.
2. Az afrikai levéljáró a vízre építi a fészkét, lábujjai pedig olyan nagyok, hogy bármilyen úszónövényen, még a tavirózsákon is könnyedén képes sétálni.
3. A sörényes hangyászok a hátukon hordják az utódjaikat, és a következő terhességükig meg sem válnak tőlük.
4. A Tetragonula carbonaria nevű méhek spirál alakú kaptárt építenek.
5. A mosómedvefélék családjába tartozó nasuák bokája 180 fokban forog, ami azt jelenti, hogy képesek felfelé mászni egy fán úgy, hogy közben lefelé néznek.
6. A nyűvágófélék növényevő állatok hátán élnek: zebrákon, zsiráfokon, orrszarvúkon – és az állatok hátán lévő kullancsokkal táplálkoznak. A növényevő állatok felfedezték ezeknek a madaraknak az előnyeit, ezért nem ijesztik el őket magukról.
7. Az indiai királymókus a világ legnagyobb mókusa: testének hossza a 40 centimétert is elérheti, farkának hossza pedig akár 60 centiméternél is nagyobb.
8. A tarantulák olykor apró békákat tartanak háziállatként. Nem véletlenül: a békák szaga ugyanis elfedi a tarantulák jellegzetes szagát, így könnyebben tudnak vadászni.
9. A kutyák a szaglásukkal képesek mérni az időt.
Egésznap figyelik a gazdájuk szagát, és ez alapján határozzák meg, hogy a nap melyik részében járnak éppen. Minden folyamat (pl. munka, alvás, evés) közben más-más szagunk van, a kutyák pedig ezt figyelik és emlékeznek rá, hogy melyik szag mit jelent, mikor ér véget, és mi következik utána.
Ennek köszönhető például az is, hogy a kutyák képesek „megérezni”, hogy mikor ér haza a gazdájuk a munkából.